O nás

Plannet - princip peněz

Plannet - princip peněz, je projekt, který jde proti proudu. Jako tým lidí s dlouholetými zkušenostmi v oboru financí považujeme současný finanční trh za past na mladé lidi.

 

Proto přinášíme otevřeně, srozumitelně a bez obalu informace, které by měly tuto situace zlepšit a dlouhodobě změnit. Jsme přesvědčeni, že zvýšení finanční gramotnosti každého z nás je jedinou cestou, jak udržet peníze na své straně.

 

Na počátku projektu bylo spoustu otazníků. Poradenský a zprostředkovatelský trh, kterému současný stav vyhovuje, je totiž obrovský. Multilevelové armády rychloškolených poradců denně dobývají trh, sepisují spořící pojistky a investice s předplácenými poplatky. Regulace trhu je neúčinná. Spotřebitel díky nedostatku informací bezbranný.

 

Zároveň se během 20 let podařilo vytvořit ve společnosti falešné dogma, že bez komplexního finančního poradce je člověk ztracený. Pravda je však úplně jiná. Komplexní finanční poradenství je česká rarita a nepovedený protimluv. A především, běžný člověk, který by měl mít základní pojištění a jednoduché spoření na stáří, žádného poradce nepotřebuje. Stáčí znát základní pravidla finančních nástrojů a to nejlepší rozhodnutí dokáže každý udělat sám. Nakonec každého však stejně čeká nutnost zvolené smlouvy s někým sjednat. O to důležitější však je mít jasnou představu, jaký má být výsledek.

 

Pod dlouhých přípravách proto vzniknul vzdělávací portál, který přináší přehledně a uceleně klíčové informace. Ty by měl každý znát dříve, než se pustí do sjednávání smluv na finančním trhu. A ti, kteří nechtějí nic riskovat, si mohou nechat vytvořit vzorovou nabídku, jak by měly jejich smlouvy vypadat.